Mieszkania SIM na Jagodnie

O budowie mieszkań na Jagodnie przez Miasto mówi się już od co najmniej dwóch lat. Pisaliśmy o nich również na naszym serwisie w 2022 roku. Obecnie wiemy już nieco więcej o tej inwestycji.

Będzie to pierwsza inicjatywa w ramach tzw. „Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej”, czyli w założeniu tanich mieszkań na wynajem. Jest to projekt nazywany również TBS 2.0 lub neoTBS.

Osiedle ma powstać na obszarze o powierzchni ponad 25 000 m² powstanie w kwartale ulic: Buforowa / Lutosławskiego / Drabika / Asfaltowa we Wrocławiu i ma liczyć około 400 mieszkań.

WIzualizacja z lotu ptaka osiedla SIM Jagodno
Wizualizacja osiedla SIM na Jagodnie – widok na Jagodnie

W projekcie przewidziano również lokale usługowe (w tym przedszkole i żłobek). Przewidziano również infrastrukturę z placami zabaw itp. Osiedle z założenia ma być przyjazne dla rodzin z dziećmi, ale również dla seniorów.

Osiedle będzie posiadało 500 miejsc postojowych.

Mieszkania we wszystkich budynkach mają zróżnicowaną wielkość: od 1-pokojowych do 4-pokojowych.

Układy mieszkań SIM Jagodno

Koncepcja projektowanego osiedla kładzie również dużą wagę na stworzenie miejsca gwarantującego mieszkańcom bezpieczeństwo i prywatność. Ma posiadać odpowiednio zaprojektowaną zieloną przestrzeń, która ma zachęcać do kontaktów społecznych.

Za projekt koncepcji nowego osiedla odpowiedzialna jest znana wrocławska pracownia architektoniczna SRDK Architekci Studio Śródka (dawni właściciele i założyciele Archicomu)

źródło: simwroclaw.pl

Pin It on Pinterest