Pakiet dla południa?

Miasto Wrocław wystosowało prośbę do zewnętrznej firmy, aby ta wskazała miejsca, w których należy zmienić organizację ruchu. Co zaproponowali eksperci dla naszego osiedla?

Wraz z ekspertami od rozwiązań komunikacyjnych Urząd Miejski ogłosił Pakiet dla Południa Wrocławia. Zawiera on propozycje dla 10 szczególnie zapalnych miejsc w południowej części Wrocławia.

Punkty dotyczące naszego osiedla:

1 i 2 – Budowa TA i pętli wraz z P+R na Jagodno – 2025
Powstaje trasa autobusowa na Jagodno, a docelowo autobusowo-tramwajowa. Wydzielonym korytarzem, bez stania w korkach, już w przyszłym roku autobusy będą szybko dowozić mieszkańców od pętli przy Kajdasza do skrzyżowania ze Świeradowską i Morwową. Z tego miejsca kursują już tramwaje do centrum miasta.

10. Łącznik „Zielony Klin” – 2025 (projekt) 2027 (budowa)
Wybudowanie drogi przeznaczonej dla komunikacji miejskiej, która połączy ul. Grota-Roweckiego z ul. Kajdasza, umożliwi mieszkańcom Ołtaszyna i Wojszyc szybki dojazd autobusem do powstającej pętli przy Kajdasza na Jagodnie. Stamtąd szybko dojadą do centrum miasta trasą autobusową, a docelowo autobusowo-tramwajową. Trwa właśnie jej budowa. Mimo konieczności pokonania większej odległości, czas dojazdu komunikacją miejską do centrum będzie krótszy o około 20 minut (bez stania w korkach na Grota-Roweckiego czy Zwycięskiej).

11. Nowe połączenia autobusowe – 2027
Między Grota-Roweckiego a Kajdasza nowym łącznikiem kursować będą autobusy, które skomunikują Ołtaszyn, Wojszyce i Jagodno. Ułatwi to poruszanie się między osiedlami, ale przede wszystkim zapewni “tranzyt” z końcówki trasy autobusowej na Jagodno (z pętli przy Kajdasza).

To jedynie tylko propozycje, które będą konsultowane z mieszkańcami. Kiedy? Osiedlowe konsultacje zostały zaplanowane na maj tego roku.

źródło: wroclaw.pl (całość raportu)

Pin It on Pinterest