Miasto wybuduje mieszkania na Jagodnie

Już nie tylko deweloperzy chcą budować na osiedlu Jagodno, ale również Miasto Wrocław w ramach nowej spółki zawiązanej wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. W ramach tej spółki miałoby powstać prawie 256 mieszkań na wynajem.

Na sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni zajmowali się uchwałą „w sprawie zatwierdzenia wniosku o wsparcie Gminy Wrocław ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie działania polegającego na objęciu przez gminę udziałów w spółce SIM Wrocław„.

Inwestycja oficjalnie nazywa się „Przedsięwzięcie inwestycyjno-budowlane Wojszyce 2„, choć de facto będzie ona realizowana na terenie osiedla Jagodno (a nazwa Wojszyce pojawiają się ze względu na stary podział geodezyjny).

Mieszkania miałyby powstać na działce nr 1/97 obręb geodezyjny Wojszyce, o powierzchni 1,85 ha, a rozpoczęcie realizacji planowane jest w 2023 roku.

Mapa działki 1/97 obręb geodezyjny Wojszyce, osiedle Jagodno
Działka nr 1/97
źródło: geoportal.wroclaw.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 109 036 011,80 zł.

O planowanych miejskich mieszkaniach na terenie Jagodna pisaliśmy już wcześniej we wpisie o porozumieniu Miasta z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Więcej informacji na wroclife.pl.

Pin It on Pinterest