Otwarcie odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

5 grudnia 2022 r. to ważna data dla mieszkańców Jagodna. Właśnie tego dnia, po godz. 12, uruchomiono kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, czyli odcinek od ronda w Żernikach, do nowego ronda przy ul. Grota-Roweckiego.

Otwarty odcinek ma ok. 2,5 km długości i jest to droga jednopasmowa w obu kierunkach, ale pozostawiono miejsce na dodatkową jezdnię, która miałaby być dobudowana w przyszłości.

Kierowcy powinni zwrócić uwagę na to, że rondo w Żernikach zostało przerobione na rondo turbinowe. Nie zalecamy jazdy na pamięć. 😉

Otwarcie WOW
źródło: wroclaw.pl

Obok trasy powstała również ścieżka rowerowa oraz pas zieleni z nasadzeniami.

Ta część inwestycji kosztowała ok. 30 mln zł.

Mapa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
źródło: Dolnośląska Służba Dróg i Kolei

Kolejny odcinek WOW, pomiędzy Łanami a Długołęką, ma być przejezdny w drugiej połowie grudnia. Oficjalne otwarcie zaplanowano kilka dni przed świętami.

Aby domknąć obwodnicę od strony południa, brakuje już tylko sławnego odcinka przez Wysoką, który będzie wpięty do węzła bielańskiego, w pobliżu supermakertu Auchan. Najpierw jednak Dolnośląska Służba Dróg i Kolei będzie musiała zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty, by móc ogłosić przetarg na roboty budowlane.

Obecnie urzędnicy czekają na Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej, którą wydać ma Wojewoda Dolnośląski, a to nie stanie się szybciej niż w przyszłym roku.

Władze województwa chciałby spiąć obwodnicę w ciągu dwóch najbliższych lat.

źródło: wroclaw.pl, gazetawroclawska.pl

Pin It on Pinterest