Przetarg na wydzielony buspas na Jagodno

Wrocławskie Inwestycje rozpisały przetarg na budowę buspasa na nasze osiedle. Trasa będzie przebiegała w rezerwie pozostawionej wcześniej pod linię tramwajową.

Nowy buspas ma mieć niecałe 2,5 km długości i 6,5 m szerokości. Będzie się zaczynał na skrzyżowaniu Bardzka/Świeradowska i kończył w miejscu planowej pętli przy ul. Kajdasza.

Buspas będzie przebiegał w wydzielonej rezerwie terenowej między obecną jezdnią a chodnikiem. Geometria trasy, jak i pętli została zaprojektowana tak, by w przyszłości – w razie potrzeby – było możliwe dodanie szyn i trakcji tramwajowej – podkreśla Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Pętla będzie miała cztery perony i przystanek dla wysiadających. Przy pętli planowane jest również powstanie parkingu Park & Ride. Powstanie tam również zadaszone miejsce na rowery.

Trasa będzie miała 5 par przystanków, a na każdym z nich zostaną ustawione stojaki rowerowe. Będzie ona oświetlona 180 latarniami, a sygnalizacja świetlna będzie podpięta do miejskiego systemu ITS.

Wykonawca inwestycji zobowiązany będzie również do wybudowania przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych i zagospodarowania terenów zielonych wzdłuż trasy. Będzie on miał 2 lata na realizację prac.

Podczas budowy przebudowane zostaną również skrzyżowania ul. Buforowej (poszerzenie o wydzielone pasy do skrętu) z Lutosławskiego oraz Kopycińskiego (dobudowanie lewoskrętu). Znikną również dotychczasowe azyle dla pieszych.

Niestety, inwestycja będzie wiązała się z wycinką 87 drzew, a po zakończeniu prac zostanie posadzonych jedynie 54 nowych.

Budowa będzie finansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład, z którego miasto Wrocław otrzymało 65 mln zł na ten cel.

Źródło: Youtube.com / Wrocław TV

Na oferty WI czekają do 3 listopada 2022 r.

źródło: wroclaw.pl, tuwroclaw.com

Pin It on Pinterest