65 mln złotych dla Jagodna na komunikację

Wrocław otrzymał 65 milionów złotych z rządowego programu Polski Ład, z przeznaczeniem na rozbudowę komunikacji zbiorowej na Jagodno.

Środki zostały przyznane z Programu Inwestycji Staręgowych na budowę linii tramwajowej na Jagodno. Jednak, z powodu obecnych „trudności” z wybudowaniem trasy tramwajowej, zostało wybrane rozwiązanie tymczasowe w postaci buspasa.

Kwota ta wspomoże realizację inwestycji: „Przebudowa ulic Bardzkiej oraz Buforowej i rozbudowa ul. Kajdasza polegająca na budowie trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno we Wrocławiu”. Projekt ten zakłada, że „wyseparowanym korytarzem” autobusy będą dojeżdżać aż do Dworca Głównego. Będzie to I etap projektu, czyli wydzielona jezdnia autobusowa, „z elementami przygotowania pod przyszłą trasę tramwajową”.

Miasto przewiduje, że pod koniec roku będziemy mieli gotowy projekt i przejdzie do ogłoszenia przetargu. Więcej o projekcie trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno, przeczytacie w tym wpisie.

Linia tramwajowa na nasze osiedle pojawiła się również we wrocławskim Programie Tramwajowym 2.0. Wrocław zaprezentował plan rozwoju tras tramwajowych w mieście do 2027 roku. Rozpoczęcie realizacji trasy tramwajowej na Jagodno wskazano jako jeden z pięciu priorytetów, jednak na razie w postaci wydzielonego buspasa.

Projekt trasy na Jagodno
źródło: UM Wrocław

źródło: transport-publiczny.pl
UM Wrocław

Pin It on Pinterest