Dom Development – Osiedle Komedy

Dom Development to następny deweloper, który postanowił coś wybudować na naszym osiedlu. Tym razem osiedle powstaje tuż przy ulicy Komedy, co postanowił odzwierciedlić w nazwie Osiedle Komedy, choć de facto, żaden z budynków nie jest przypisany do ulicy Komedy.

Osiedle Komedy na mapie:

Strzałka wskazuje na działkę inwestycji
źródło: geoportal.wroclaw.pl

W inwestycji znajdzie się sześć budynków – jeden z nich jest właśnie oddawany do użytkowania, dwa kolejne w budowie, a pozostałe pojawią się w kolejnych etapach.

Mapa Osiedla Komedy

Budynki będą miały cztery piętra oraz będą posiadały razem 550 mieszkań o metrażach od 28 do 145 m² .

W pierwszym etapie powstanie blok z 99 lokalami: zarówno kawalerkami, jak i mieszkaniami 4-pokojowymi. Do wszystkich będą przynależeć balkony lub loggie, tarasy, czy też ogródki. Na najwyższej kondygnacji mieścić będą się mieszkania z antresolami.

W pierwszym budynku (budynek D) będą mieścić się dwa lokale usługowe. Mieszkańcy będą mieli tam również 117 miejsc postojowych, 37 komórek lokatorskich oraz 17 boksów na rowery. Na dziedzińcu zaplanowano tereny zielone oraz plac zabaw dla dzieci.

Drugi etap (budynek E) będzie posiadał 101 mieszkań o metrażach od 33 do 112 m². Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony/loggie, tarasy lub ogródki. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest na I kwartał 2022 roku. W tym etapie również pojawi się zielony dziedzinie oraz miejsce rekreacji dla dorosłych.

Trzeci etap (budynek A) przewiduje 123 mieszkania z metrażami od 30 do 90 m², których oddanie planuje się na koniec 2022 roku. Warto zaznaczyć, że na parterze, od strony ul. Buforowej, zaplanowano cztery lokale usługowe.

Ciekawym pomysłem dewelopera jest również ścieżka aktywności, która będzie biegła wzdłuż całego Osiedla Komedy – będzie to swego rodzaju tor przeszkód, w którym sprawdzane będą: równowaga, zwinność, odwaga, precyzja oraz orientacja w terenie.

Osiedle Komedy, etap II, budynek E
Widok od ul. Artemskiej
Osiedle Komedy, etap III, budynek A
Widok od strony ul. Buforowej

Projekt Osiedla Komedy przygotował Group-Arch z Wrocławia, natomiast generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction.

Treści zamieszczone w powyższym artykule mają jedynie charakter informacyjny.
Zdjęcia pochodzą ze strony domd.pl.

Pin It on Pinterest