Spotkanie ws. problemów z rogatkami

Wczoraj (tj. 27.06.2022 r.) miało miejsce spotkanie władz miasta Wrocławia z przedstawicielami straży miejskiej, policji, MPK i PKP PLK, które miało za zadanie wypracowanie rozwiązań, które miałyby rozwiązać pojawiające się problemy z rogatkami (o problemach pisaliśmy już wcześniej).

Do tej pory na linii 285 Wrocław – Świdnica zanotowano już 22 zdarzenia, w trakcie których doszło do uszkodzenia rogatek. Zdecydowana większość z nich spowodowana była łamaniem przepisów przez kierowców

Na zaproszenie prezydenta Wrocławia, na spotkanie przybyli: przedstawiciele straży miejskiej, policji, Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego, MPK Wrocław oraz dyrektor dolnośląskiego oddziału PKP PLK, Zbigniew Gzik.

Elżbieta Urbanek, która jest dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Transportu UM Wrocławia, zwróciła uwagę na niemożliwość akceptowania rozwiązań, które powodują blokowanie podstawowego układu komunikacyjnego miasta, na czas potrzebny na dotarcie do miejsca awarii przez pracowników PKP. Powoduje to paraliż ruchu na skrzyżowaniach z ulicą Zwycięską i Buforową, a to pokazuje, że konieczne są pilne zmiany.

Na spotkaniu dyrektor PKP PLK zobowiązał się do wprowadzenia dodatkowego nadzoru bezpieczeństwa przez SOK w szczytach komunikacyjnych. Aby w razie awarii reakcja mogła być jak najszybsza, pogotowie kolejowe będzie częściej dyżurowało w okolicach rogatek. PKP przeprowadzi również kampanię edukacyjną „Bezpieczny przejazd„.

Sytuację od zeszłego tygodnia kontrolują również funkcjonariusze straży miejskiej, policji oraz pracownicy MPK Wrocław.

Źródło: wroclaw.pl
Foto: PKP PLK S.A.

Pin It on Pinterest