Remont Asfaltowej

Wraz z wybudowaniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Asfaltowej, planowany jest również remont tej ulicy, by ułatwić dojazd do nowej szkoły i przedszkola, nie tylko samochodami, ale również komunikacją miejską i rowerami. Nie zapomniano również o pieszych.

Według Ewy Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, obecne parametry tej drogi nie pozwalają na bezpieczne przemieszczanie się pieszych i rowerzystów, a po otwarciu szkoły zapewne znacznie wzrośnie ruch kołowy. Przebudowa drogi oraz stworzenie infrastruktury pieszej, rowerowej oraz przystankowej na sąsiednich ulicach, zapewni bezpieczny i komfortowy dojazd do nowej szkoły.

Inwestycja jest realizowana nie tylko na potrzeby szkoły, ale również w celu poprawy komfortu przemieszczania się między Jagodnem a Wojszycami.

Remont Asfaltowej rozpoczyna przebudowa odcinka od ul. Pawiej do ul. Granitowej. Pierwszy etap przebudowy sięgnie aż do działki 1/94. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu (od 4 maja), jednak mieszkańcy będą mogli dojeżdżać do swoich posesji placem budowy. Sam remont obejmie również ww. ulice.

Przetarg na kwotę 3,5 mln zł wygrała firma GM Roads Polska sp. z o.o. z okolic Oleśnicy. Remont ma ruszyć w ostatnich dniach kwietnia i potrwać do września tego roku.

źródło:
ZDiUM, wroclaw.pl
wroclaw.wyborcza.pl
wroclawskiportal.pl
wroclife.pl

Pin It on Pinterest