Przetarg na tramwaj ogłoszony!

Wrocławskie Inwestycje w piątek, 31 maja, przekazały do publikacji ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie tramwaju na nasze osiedle oraz na poszerzenie ulicy Buforowej do czterech pasów ruchu.

Obecnie powstający buspas jest przygotowany również pod budowę torowiska, a po wprowadzeniu nowych przepisów przecięcie linii kolejowej i tramwajowej na Jagodnie ma być możliwe.

Zwycięzca przetargu będzie miał dwa zadania do wykonania. Oprócz zaprojektowania linii tramwajowej ma on zająć się również projektem rozszerzenie ulicy Buforowej. Magistratowi zależało, by zajął się tym jeden zespół i miał spójną koncepcją skrzyżowań, sygnalizacji itd.

Miasto liczy na to, że PKP PLK zgodzą się na skrzyżowanie torów, tym bardziej że będzie ono mieć status rozwiązania tymczasowego i będzie funkcjonowało przez kilka lat. Docelowo linia kolejowa nr 285 ma zostać wyniesiona na nasyp, jednak w wariancie optymistycznym nastąpi to najwcześniej za osiem lat.

Do tego czasu Miasto ubiega się o możliwość wybudowania torowiska z krzyżownicą tramwajowo-kolejową na zasadzie odstępstwa.

źródło: wroclaw.pl

Pin It on Pinterest