Nowa koncepcja i petycja dot. Zielonego Klina

W Internecie pojawiła się petycja do p. Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, w której mieszkańcy południa Wrocławia zwracają się z prośbą o rozpoczęcie procedury zmiany MPZP (Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego).

W związku z tym, że wieloletnie starania i rozmowy prowadzone przez Gminę Wrocław nie przyniosły pożądanego efektu i właściciel terenu, czyli KOWR (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) nie wyraża zgody na przekazanie tego terenu na rzecz Gminy na podstawie obecnie przygotowanej koncepcji Zielonego Klinu Południa Wrocławia, która miała przeznaczyć ten teren na formę parku z infrastrukturę sportową.

Pobliskie Rady Osiedli zjednoczyły się (RO Jagodno, Brochów, Ołtaszyn, Wojszyce) i rozpoczęły serię spotkań. Na jednym z nich, dnia 19.08.2022 r., w którym uczestniczyli również przedstawiciele Lasów Państwowych, KOWRu, Radni Miejscy padło stwierdzenie ze strony KOWR, że nie widzi on przeszkód, aby ten teren przekazać Lasom Państwowym. Lasy Państwowe zaś zapewniły, że możliwy jest do przyjęcia charakter lasu, który będzie pełnił funkcje społeczne wraz z małą infrastrukturą. Obiecano również udział mieszkańców w tworzeniu koncepcji tego lasu. Las umożliwi również zachowanie funkcji napowietrzającej miasto.

Źródło: Youtube.com / Zielony Klin Południa Wrocławia

PODPISZ PETYCJĘ

Poza wspomnianą niniejszą petycją Rady Osiedli: Wojszyce, Ołtaszyn, Pilczyce – Kozanów – Popowice, Księże, Brochów i Jagodno podjęły uchwałę intencyjną w sprawie zmiany przeznaczenia Zielonego Klinu Południa Wrocławia.

Źródło i więcej informacji na stronie Petycji dot. Zielonego Klinu – zielonyklinpetycja.pl.

Warto również śledzić stronę Zielonego Klina na Facebooku.

Pin It on Pinterest